O nás

THE ROOTS

Značka the Roots sa zameriava na športové oblečenie navrhnuté zo srdca pre parkour a prírodu. Tieto dva elementy sú zároveň pre nás najväčšou inšpiráciou. Našou snahou je spájať ich do jedného celku a vďaka tomu pomôcť nie len planéte, ale taktiež podporiť rozvoj parkourovej komunity. Veríme, že práve ako ľudia z  komunity máme možnosť prispieť niečim hodnotným do celej parkourovej rodiny.


Naším cieľom je spájať špecifické dizajny oblečenia vhodné na parkour spoločne s filozofiou, ktorá pomáha vnímať rovnováhu v živote a užívať si slobodu každodenného pohybu. Chceme, aby každý našiel v našom oblečení niečo viac. Niečo, čo mu vyčarí úsmev na tvári a dodá energiu do tréningu.


Detaily tvoria celok. Preto je našou snahou hľadať materiály, ktoré sú šetrné k prírode. Počnúc od organickej bavlny použitej na naše oblečenie, štítky z recyklovaného polyesteru až po balenie z recyklovaného papieru. Všetko robené s láskou a najlepšie ako vieme.


#parkourfamily   #parkourroots   #saveplanet

"Back to the roots"

Význam myšlienky návratu ku koreňom spočíva v hľadaní rovnováhy v živote. Keď sú korene hlboko, nie je žiadny dôvod báť sa vetra. Nezáleží pri tom, či to vnímame v rámci pohybu, myslenia, či života samotného. Spojenie prírody a pohybu nás robí celistvými a pripravenými čeliť výzvam.

Návrat k prírode

Príroda je nespútaná, nepredvídateľná a je miestom pre všetko živé. Je nádherná svojou dokonalosťou a zraniteľnosťou zároveň. Cítime zodpovednosť za ňu, a práve preto naše kroky vedú k využívaniu čo najšetrnejších obnoviteľných zdrojov. Veríme, že malými krôčikmi dokážeme tvoriť veci v harmónií s ňou.

Návrat k pohybu

Od narodenia má každý jeden z nás potrebu zdolávať prekážky, pričom nezáleží na tom, aké veľké sú. Krôčik po krôčiku človek spoznáva nový svet a jeho možnosti, ktoré sú priam neobmedzené. Stretáva sa s prekážkami a buduje si svoje pohybové a mentálne schopnosti. Parkour nie je len “obyčajný šport”. Parkour je spôsob života, myslenia, pohybu a riešenia každodenných prekážok.

Princípy prírody nás uzemňujú a naopak parkour nás necháva slobodnými, dovoľuje nám “lietať”. Avšak, na to aby si mohol lietať, musíš najskôr vedieť pevne stáť na zemi. Spojenie týchto dvoch elementov do jedného celku vytvára dokonalú harmóniu.

Naším poslaním je šíriť hodnoty parkouru, spájať ľudí s vášňou pre pohyb a tvoriť prostredie, ktoré zasadí silné korene pre všetkých naokolo.

Napíš čo hľadáš a stlač enter

Nákupný košík